RUSZYŁA ZABAWA Z TYPOWANIEM MECZÓW RUNDY WIOSENNEJ - ZAPRASZAMY smiley

12/10/2013 12:05
siema wszystkim gdzie gracie z borównem

admin
21/09/2013 00:16
Kategoria LINKI u góry strony została zaktualizowana na sezon 2013/14, zapraszamy do odwiedzania stron innych klubów.

admin
19/09/2013 15:25
Dodana trzecia kolejka typera.

Archiwum
Klątwa Zagórza
Remisowo Wszyscy pamiętają spotkanie, w którym prowadziliśmy 4:0 w Zagórzu Śl. z miejscowym Grodnem, by zremisować 4:4. Dziś, historia zatoczyła koło. Graliśmy u siebie i wygrywaliśmy już 5:1, by mecz zakończył się ostatecznie wynikiem 5:5.

W naszych barwach w meczu ligowym zadebiutowali Norbert Borowiak oraz junior Kamil Tobiasz.

Bramki strzelali: Piotr Dynerowicz (2), Bartosz Ogrodnik (1), Kamil Tobiasz (1) oraz padł jeden gol samobójczy.

7. kolejka kl. B (20.10.2013)

Iskra - Grodno Zagórze Śląskie 5:5 (2:1)
5:5 ---

Iskra: Mokrzycki - Kurnyta, Ogrodnik K. (kpt), Stanisławski, Stawiarski (67' Buko) - Borowiak, Krupa (73' Mrozik), Piwiński, Duroł (62' Tobiasz) - Dynerowicz, Ogrodnik B.

Dodane przez admin dnia październik 20 2013 17:09:15
Komentarzy [ 0 ] · [ 381 ] Czytań Drukuj
Drugie kolejne zwycięstwo
Na czerwono W meczu 7. kolejki kl. TJ nasi juniorzy odnieśli kolejne zwycięstwo. Pokonaliśmy dziś na wyjeździe drużynę Podgórza Wałbrzych 6:1 (5:1). Gospodarze mecz rozpoczęli w zaledwie 8-osobowym składzie i do przerwy gra wyglądała normalnie. W pierwszych piętnastu minutach drugiej połowy miejscowi ujrzeli dwie czerwone kartki i sędzia główny zgodnie z regulaminem rozgrywek był zmuszony przerwać mecz z powodu zdekompletowania drużyny Podgórza.

Bramki dla naszego zespołu strzelali: Kacper Mrówka (2), Mateusz Tobiasz (1), Patryk Igras (1), Kacper Sobies (1) oraz Damian Zbereda (1). Gratulujemy Iskrze kolejnego komplet punktów.

1:6 Zbereda 51'

Iskra: Machowski - Tucznio (46' Kapuściński), Kurnyta A. (46' Kołodziej), Rudnicki, Sobies - Pach (46' Smolarz), Tobiasz M., Igras, Zbereda - Mrówka (kpt) (46' Tobiasz K.), Górczyk K. (46' Górczyk R.)

Dodane przez admin dnia październik 19 2013 18:58:32
Komentarzy [ 0 ] · [ 355 ] Czytań Drukuj
Druga porażka
Przegrana Iskra przegrała dziś swój drugi mecz w rozgrywkach kl. B, ulegając na wyjeździe Płomykowi Borówno 2:4 (2:2). Obie bramki dla nas strzelił, w tym jedną z rzutu karnego, Bartosz Ogrodnik.

W spotkanie lepiej weszli gospodarze, którzy od początku chcieli narzucić swój styl gry. Pierwszą groźną sytuację miejscowi jednak stworzyli sobie sami, gdy obrońca przedłużając piłkę głową, niemal zaskoczył swojego bramkarza. Defensywa Iskry była czujna, lecz do pewnego momentu, gdy pomocnik Płomyka urwał się naszą prawą stroną, dograł do środka, a tam napastnik strzałem po ziemi otworzył wynik spotkania. Po tej bramce mecz się nieco wyrównał, Iskra przeniosła grę pod pole karne przeciwnika i zaczęła mocniej naciskać. Po jednej akcji i dobrym pressingu Piotra Dynerowicza, obrońca gospodarzy dograł do swojego bramkarza, lecz zrobił to zbyt lekko, co wykorzystał Bartosz Ogrodnik, przejmując piłkę, mijając golkipera i strzelając do pustej bramki. Mecz bardziej się otworzył, było wiele ostrych starć i fauli, nie brakowało także żółtych kartek. Po jednym z naszych fauli rzut wolny z boku pola karnego wykonywali miejscowi. Zawodnik strzelił ładnie, nad murem, czym zaskoczył naszego bramkarza i wyprowadził Płomyka na ponowne prowadzenie. Radość gospodarzy nie trwała jednak długo, bo już w kolejnej akcji ich obrońca nieco naiwnie sfaulował we własnym polu karnym Ogrodnika. Sam poszkodowany podszedł do piłki ustawionej o 11 metrów od bramki i choć golkiper miał tę piłkę "na rękawicy", to strzał był na tyle mocny, że znów mieliśmy remis.
Po przerwie gra była szarpana, dużo przerw i mało klarownych sytuacji, jednak to gospodarze posiadali inicjatywę. Nasza drużyna natomiast rzadko, zbyt rzadko atakowała bramkę Płomyka. Ładny strzał z 18 metrów oddał Robert Piwiński, lecz bramkarz był na posterunku. Płomyk miał swą okazję po rzucie rożnym, lecz tu wybornie spisał się Krzysztof Mokrzycki. W końcu Płomyk dopiął swego, gdy popełniliśmy błąd w wyprowadzeniu piłki, na strzał z ok. 20 metrów zdecydował się pomocnik gospodarzy i zasłonięty nasz bramkarz był bez szans. Ostatnie 15 minut to pozorowana przewaga Iskry, która chciała doprowadzić do remisu, odkrywając się i dając szansę na kontrataki przeciwnikowi. Najlepszą piłkę, która mogła dać nam trzecią bramkę miał wprowadzony Adam Cieszkowski, który wyszedł na sytuację sam na sam, jednak przegrał pojedynek z bramkarzem. To zemściło się w doliczonym już czasie gry, gdy gospodarze wyszli z kontrą 5x1 i nie mieli problemów z umieszczeniem piłki w naszej pustej bramce. Potem sił uderzeniem z dystansu próbował jeszcze Paweł Duroł, lecz i tym razem na wysokości zadania stanął bramkarz miejscowych.

Iskra przegrała tym samym swój drugi mecz w tym sezonie. Przegrał, będąc zespołem słabszym od przeciwnika, który wygrał to spotkanie całkowicie zasłużenie. To pokazuje, jak wyrównana jest nasza liga i jak ciekawie będzie aż do końca sezonu.

4:2 --- 90'

Iskra: Mokrzycki - Buko, Ogrodnik K. (kpt), Stanisławski, Stawiarski - Groń, Krupa (75' Cieszkowski cz. k. 89'), Piwiński, Dubarek (60' Duroł) - Dynerowicz, Ogrodnik B.

Dodane przez admin dnia październik 13 2013 17:39:37
Komentarzy [ 0 ] · [ 429 ] Czytań Drukuj
Zwycięstwo ze Skalnikiem
Trampkarzyki W 6. kolejce kl. TJ Iskra podejmowała w spotkaniu derbowym drużynę Skalnika Czarny Bór. W końcu, po dwóch meczach bez zwycięstwa, zainkasowaliśmy trzy punkty, zwyciężając ostatecznie 4:1.
Bramki dla Iskry zdobywali: Patryk Igras (2), Mateusz Pach (1) oraz Kamil Tobiasz (1).

Mecz ten rozpoczął się od wyrównanej gry obu zespołów, które w początkowej fazie spotkania nie stwarzały sobie sytuacji strzeleckich. Pierwszą dogodną okazję dla Iskry miał nasz kapitan, Kacper Mrówka, jednak przegrał on pojedynek sam na sam z bramkarzem gości. Skalnik próbował sił głównie strzałami z dystansu. Po jednym z takich strzałów mieliśmy sporo szczęścia, gdy nasz golkiper obronił groźne uderzenie a potem uniemożliwił wykonanie dobitki. Konto bramkowe w spotkaniu otworzył Patryk Igras, który w dziecinny sposób ograł obrońcę Skalnika w ich polu karnym, po czym mierzonym strzałem wyprowadził nasz zespół na prowadzenie. Przyjezdni chcieli szybko odpowiedzieć, lecz dobrze grała nasza obrona, prowadzona przez Mariusza Kurnytę, ponadto bez zarzutu w bramce spisywał się Norbert Machowski. Na kilka minut przed końcem pierwszej połowy na akację indywidualną zdecydował się Mateusz Pach i po minięciu dwóch zawodników oddał strzał zza szesnastki, a piłka zatrzepotała w siatce. Do przerwy 2:0.
Druga połowa rozpoczęła się dla nas bardzo źle, gdyż od bramki kontaktowej dla Skalnika. Potem goście nieco przycisnęli, chcąc doprowadzić do remisu. Zawodnik gości zmarnował idealną okazję, gdy niekryty oddawał strzał głową z kilku metrów, jednak uderzył nad bramką. To zemściło się szybko. Szybkie sprytne rozegranie wrzutu z autu Damiana Zberedy, po którym Kamil Tobiasz wychodzi na sytuację oko w oko z bramkarzem przyjezdnych. Nasz pomocnik nie marnuje okazji i strzela swą czwartą bramkę w sezonie. Około 70. minuty kontuzji głowy doznał nasz bramkarz, którego kopnął napastnik gości. Przez chwilę Norbert mógł jeszcze kontynuować grę, jednak wkrótce poprosił o zmianę. Na boisku za niego pojawił się Patryk Smolarz, a na bramce stanął Mateusz Pach. Goście chcieli to wykorzystać, jednak nasz nowy bramkarz zachował do końca czyste konto, broniąc bardzo pewnie. W naszych szeregach swą okazję miał jeszcze Krystian Górczyk, czy ponownie K. Tobiasz. W ostatniej minucie po asyście Smolarza bezbłędnie w polu karnym Skalnika zachował się Igras i strzałem z lewej nogi ustalił wynik spotkania.
Zwycięstwo to pozwoliło nam awansować na trzecią pozycję w tabeli, a do końca pozostały jeszcze trzy kolejki, w których nasi zawodnicy powalczą o kolejne punkty.