RUSZYŁA ZABAWA Z TYPOWANIEM MECZÓW RUNDY WIOSENNEJ - ZAPRASZAMY smiley

12/10/2013 12:05
siema wszystkim gdzie gracie z borównem

admin
21/09/2013 00:16
Kategoria LINKI u góry strony została zaktualizowana na sezon 2013/14, zapraszamy do odwiedzania stron innych klubów.

admin
19/09/2013 15:25
Dodana trzecia kolejka typera.

Archiwum
Pierwsza gorycz porażki
Mecz Iskra przegrala swoj pierwszy wyjazdowy mecz w tym sezonie. Ambitni gospodarze nie dali szans Iskrze, w szeregach ktorej zabraklo podstawowego bramkarza, Pawła Kudaja. Bronic wiec musial Mariusz Zygarlicki, zawodnik z pola, ktory stal juz w przeszlosci miedzy slupkami.
Poczatek meczu to wzajemne badanie sil. Znudzone takim obrotem spraw Grodno zadalo pierwszy cios juz w 9. minucie, kiedy zawodnik gospodarzy uciekl Tomaszowi Pogwizdowi i zrobilo sie 0:1. Wkrotce po nieporozumieniu miedzy Sebastianem Stanisławskim a Mariuszem Zygarlickim nasi przeciwnicy wyszli na dwubramkowe prowadzenie. Jakby tego bylo malo, w 18. minucie przegrywalismy juz trzema golami. Iskra nie grala jak Iskra. W 28. minucie sygnal do ataku dal nasz kapitan Krystian Ogrodnik, ktory plaskim strzalem pokonal bramkarza Grodna. Iskra otrzasnela sie w koncu po fatalnym poczatku i zaczela atakowac. Juz 5 minut pozniej bramke kontaktowa zdobyl Tomasz Pogwizd. W 38. minucie kibice przy ul. Letniskowej obejrzeli najpiekniejszego, jak sie okazalo, gola meczu - z 30 metrow pilke uderzyl Bartosz Ogrodnik, a ta ugrzezla w prawym okienku bramki gospodarzy. Do przerwy juz nikt nie strzelil gola, a 6 goli w 45 minut swiadczy zarowno o wybornej formie strzeleckiej, jak i nieporadosci obroncow obu ekip. Po przerwie zaden zespol nie chcial zaatakowac smielej, bo istnialo zagrozenie, ze druzyna, ktora pierwsza straci bramke, ten mecz po prostu przegra. W 55. minucie sedzia podyktowal conajmniej kontrowersyjny rzut karny dla gospodarzy. Miejscowi wykorzystali jedenastke i wyszli znow na prowadzenie. 12 minut pozniej Iskra przegrywala juz 3:5, po dobrze rozegranym przez Grodno rzucie roznym. Iskra probowala atakowac, jednak brakowalo w naszych akcjach polotu i elementu zaskoczenia. Na 15 minut przed koncem gospodarze ponownie wyszli na trzybramkowe prowadzenie. Teraz zabraklo jednak czasu i sil naszym zawodnikom, by powalczyc chociaz o remis.
Iskra przegrala wiec mecz, w glownej mierze przez slaba gre w obronie. I kolejny raz moglismy sie przekonac jak bardzo potrzebny druzynie jest klasowy bramkarz...

2. Kolejka klasy B (31.08)
Grodno Zagórze Śląskie - Iskra 6:3 (3:3)
6:3 --- 75'

Iskra - Zygarlicki - Połeć, Stanisławski, Robaczewski, Inglot - Pogwizd T., Pryk (70' Malinka), Ogrodnik K. (67' Stąpor), Pogwizd K. (46. Foryś) - Sajdłowski (62' Kramarczyk P.), Ogrodnik B.

Dodane przez admin dnia sierpień 31 2008 20:48:13
Komentarzy [ 2 ] · [ 663 ] Czytań Drukuj
Udany początek
Mecze W pierwszej kolejce B klasy, Iskrę - spadkowicza z wyższej klasy rozgrywkowej, czekało spotkanie na własnym boisku z drużyną Juventur II Wałbrzych. Był to pierwszy oficjalny mecz w barwach Iskry wielu nowych piłkarzy, więc chcieli się oni pokazać z jak najlepszej strony. Naszej drużynie bardzo zależało, by ten sezon rozpocząć od zwycięstwa.
Iskra zaczęła bardzo ofensywnie, mając w pierwszych 10 minutach meczu co najmniej trzy stuprocentowe okazje do strzelenia gola. Jednak nieskutecznością razili Bartosz Ogrodnik, Tomasz Pogwizd jak i Michał Kuźma. Wkrotce goscie wykonywali rzut wolny, z którego padł gol i sprawdziło się stare piłkarskie porzekadło, że "niewykorzystane okazje lubią się mścić". Iskra jakby straciła werwę i zaczęła grać bardziej przewidywalnie. Nadal widoczne były braki w wykończeniu akcji. Na domiar złego po kolejnym rzucie wolnym stracilismy drugą bramkę, po samobójczym trafieniu Przemysława Robaczewskiego. Pierwszą połowę można podsumować tak, iż Iskra grała, a przeciwnik strzelał bramki. Dwubramkowa strata bolała, ale na pewno nikt nie wątpił, że w drugiej połowie nasz zespół się podniesie.
Gospodarze od momentu rozpoczęcia drugiej polowy znów starali się narzucić Wałbrzyszanom własny styl gry. W 57. minucie rzut wolny ze środka boiska wykonywał Sebastian Stanisławski, a Marek Pryk sobie tylko znanym sposobem skierował piłkę do bramki. Iskra poszła za ciosem, by już 6 minut później doprowadzić do remisu - po wrzutce Pogwizda głową trafił Bartek Ogrodnik. Juventur został potem zepchnięty do jeszcze głębszej defensywy, nie mając już sił na zawiązanie jakiejkolwiek akcji ofensywnej. Iskra kontrolowała przebieg meczu, starając sie przy tym udokumentować swą przewagę zdobyciem bramki. Udało się to w 76. minucie, gdy Tomasz Pogwizd zdobył bramke uderzeniem w krótki róg (jak sam przyznał po meczu - chciał strzelić w drugi róg :)). Wkrótce podanie jedynego Ogrodnika pozostałego na boisku wykorzystał wprowadzony Tomasz Sajdłowski i było już 4:2. Wynik ustalil na 3 minuty przed końcem Bartek Ogrodnik, strzelając swego drugiego gola w meczu. Swoje okazje mieli jeszcze Romuald Połeć i Michael Borucki.
Iskra wygrała więc, choć po trudach, swój pierwszy mecz. Cieszy na pewno to, że potrafiliśmy się podnieść po niekorzystnej pierwszej połowie. Trzy punkty po bardzo dobrej grze cieszą tym bardziej, ze zostaliśmy pierwszym liderem B klasy sezonu 2008/09!

5:2 Ogrodnik B. 87' (asysta Pogwizd)

Iskra: Kudaj Paweł - Połeć, Stanisławski, Robaczewski, Inglot - Pogwizd, Ogrodnik K. (46' Honc), Pryk (75' Malinka), Zygarlicki (46' Sajdłowski) - Kuźma (65' Borucki), Ogrodnik B.

Dodane przez admin dnia sierpień 24 2008 18:06:51
Podsumowanie ankiety
Podsumowanie ankiety W poprzedniej ankiecie pytaliśmy, który z zawodników kadry juniorskiej wprowadził się najlepiej do drużyny seniorów w ostatnich kolejkach ubiegłego sezonu A klasy. Oto wyniki: