Skalnik pokonany
Dodane przez admin dnia Maj 21 2014 19:21:12
Piękne zwycięstwo. Juniorzy Iskry pokonali dziś na boisku w Jaczkowie drużynę Skalnika Czarny Bór 5:2. Po perfekcyjnej pierwszej połowie, którą zwyciężyliśmy 4:0, w drugiej części gry nasi zawodnicy kontrolowali boiskowe wydarzenia. Bramki dla Iskry strzelali: Patryk Smolarz (2), Mariusz Kurnyta (2) oraz Damian Zbereda (1).

Spotkanie rozkręcało się powoli, jednak to nasza drużyna od początku miała lekką przewagę, częściej mieliśmy piłkę i częściej zagrażaliśmy bramce przeciwnika. Jednak największa różnica między dwoma zespołami była w zaangażowaniu oraz determinacji. Nasi zawodnicy więcej biegali i mocniej walczyli. Dzięki temu w pierwszej połowie strzeliliśmy aż cztery bramki, w tym co najmniej dwie były po składnych zespołowych akcjach, co cieszy jeszcze bardziej. W drugiej połowie gospodarze strzelili co prawda gola kontaktowego, jednak brakło im sił, by pójść za ciosem. Iskra za sprawą Mariusza Kurnyty strzeliła piątą bramkę i zamknęła tym samym mecz. W doliczonym czasie gry Skalnik zdobył jeszcze drugą bramkę i to był koniec strzeleckich wyczynów obu drużyn.

Iskra wygrała zasłużenie, bardzo dobry mecz rozegrali: Patryk Smolarz (2 bramki i 2 asysty), M. Kurnyta (2 bramki i asysta) oraz Mateusz Tobiasz (perfekcyjne spotkanie w jego wykonaniu). Poza tym wszyscy zawodnicy zagrali na swoim wysokim poziomie i dzięki temu mogliśmy dopisać sobie kolejne trzy punkty.