Pewne drugie miejsce
Dodane przez admin dnia Czerwiec 01 2014 16:54:57
Seniorzy Iskry przegrywali dziś 0:1 z drużyną Unii Bogaczowice, by pokonać rywala 3:1. W meczu na szczycie 17. kolejki wszystkie bramki dla naszego zespołu strzelił Konrad Niemiec. Przy stanie 0:0 rzutu karnego nie wykorzystał Bartosz Ogrodnik.

Mecz rozpoczął się od ataków Iskry, która już w 5. minucie miała rzut karny. Bramkarz gości wyczuł jednak intencje strzelającego i wynik brzmiał nadal 0:0. Kilka minut później to przyjezdni cieszyli się z bramki, kiedy to ich napastnik minął naszego bramkarza i uderzył do pustej bramki. Potem mecz był wyrównany, jednak z lekką przewagą Unii. To ich zawodnicy oddawali groźniejsze strzały, jednak świetnie w naszej bramce zachowywał się Krzysztof Mokrzycki. Iskra obudziła się na 10 minut przed końcem pierwszej połowy. Najpierw jednak Piotr Groń uderzył w poprzeczkę, a bramka wydawała się zaczarowana. Dwie minuty przed przerwą na indywidualną akcję zdecydował się jednak B. Ogrodnik i po minięciu trzech zawodników wyłożył piłkę Konradowi Niemcowi, a ten z najbliższej odległości wyrównał stan meczu.
Druga połowa to już przewaga naszej drużyny. Od początku jej trwania zepchnęliśmy gości do głębokiej defensywy, jednak gole nie chciały wpadać. Swoje niewykorzystane sytuacje mieli: Ogrodnik oraz Maciej Stawiarski, który uderzył w boczną siatkę. W końcu jednak na 20 minut przed końcem ładną akcję Iskry i podanie Gronia dobrym strzałem zakończył Niemiec. Po tej bramce drużyna gości nie atakowała zaciekle, a wszystkie ich ataki kończyły się na naszej defensywie. Następnie ładną akcję skrzydłem wykonał Paweł Duroł, wyłożył piłkę do Gronia, a ten po raz drugi w tym meczu trafił piłką w poprzeczkę. W 80. minucie oglądaliśmy najpiękniejszą bramkę meczu. Rzut rożny wykonywał Ogrodnik, wycofał przed "szesnastkę" do K. Niemca, który pięknym soczystym strzałem z lewej nogi zdobył gola na 3:1. Taki wynik utrzymał się już do końca i Iskra po ciekawym meczu i bardzo dobrej drugiej połowie pokonała sąsiada w tabeli.

Zwycięstwo oznacza, że drugi sezon z rzędu nasza drużyna zajmie drugie miejsce w tabeli końcowej. Do rozegrania pozostaje nam ostatnie spotkanie, za tydzień na wyjeździe zmierzymy się z drużyną Zagłębia Wałbrzych.